Mycie i malowanie dachów

Jak powszechnie wiadomo dachy pokryte blachą od czasu do czasu wymagają przeprowadzenia odpowiednich prac konserwacyjnych. To samo dotyczy również umiejscowionych na nich kominów. Większość z takich „operacji odnawiających” polega na usuwaniu różnego rodzaju nalotów oraz malowaniu i zabezpieczaniu blachy dachowej specjalnymi farbami. Tego typu prace, prowadzone na wysokościach, warto jednak powierzyć profesjonalnej firmie świadczącej usługi alpinistyczne.

Zniszczone pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych pokrycia dachowe wykonane z blachy, można odrestaurować w sposób szybki i całkowicie bezpieczny. Przedsiębiorstwa wykonujące malowanie dachów posiadają bowiem specjalistyczny sprzęt oraz dysponują kadrą odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Dzięki nim zarówno przygotowanie powierzchni, jak i malowanie dachu przebiega w sposób sprawny i w pełni bezpieczny (podobnie jak ma to miejsce w przypadku usług odśnieżania).

Malowanie dachów i kominów należy zacząć od bardzo dokładnego mycia dachów i odtłuszczenia powierzchni. W tym celu za pomocą odpowiedniego detergentu, wody i szczotek usuwane są wszelkie zabrudzenia powstałe w wyniku działania czynników zewnętrznych. Takie mycie dachów zaczyna się zwykle od najwyższego elementu dachowego, czyli kalenicy. Po wykonaniu tej czynności, powierzchnia dachowa jest dokładnie osuszana. Następnie usuwane są wszelkie skorodowane warstwy i zanieczyszczenia biologiczne, aby w kolejnym etapie przejść już do malowania.

Malowanie i impregnacja pokrycia dachowego odbywa się przy użyciu specjalnych farb i preparatów konserwujących. Osoba wykonująca takie zadanie stosując sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości, a wszelkie czynności realizuje przemieszczając się za pomocą lin, wykorzystując sprawdzone techniki alpinistyczne.